Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
bilgisayardan-instagram-a-nasil-fotograf-yuklenir
Teknoloji 92 0

Bilgisayardan Instagram’a nasıl fotoğraf yüklenir?

Instagram mobil uygulaması içinde Instagram Stories veya Türkçe adıyla Instagram Hikayeler olarak adlandırılan yeni bir özelliği tanıttı

1 / 108

Snapchat’in de Hikayeler adıyla benzer bir özelliği bulunuyor. Ona benzer şekilde, kullanıcılar 24 saat içindeki fotoğraflarını ve videolarını bir hikaye şeklinde takipçileriyle paylaşabilecekler.

2 / 108

Instagram’ın belirttiğine göre, bu özellikle birlikte kullanıcılar bundan böyle “aşırı paylaşım yapma endişesi” taşımayacaklar.

3 / 108

Bir Hikaye içindeki fotoğraflar ve videoların 24 saat sonra kendiliğinden silineceği ve profilde de görünmeyeceği belirtiliyor. Buna ek olarak Hikayeler’e gelen tepkiler ve kullanıcılar arasındaki sohbetler de kişiye özel olarak kalacak.

4 / 108

Instagram Hikayeleri istenilen kişilerle paylaşılabilecek. Bu demek oluyor ki, belirli bir süre içinde kendiliğinden silinecek fotoğraflar ve videolar kullanıcılar arasında özel olarak da paylaşılabilecek.

5 / 108

Bu da Instagram’ın Snapchat’ten kaptığı yanlardan bir tanesi olarak kayıtlara geçirilebilir. En büyük değişiklik ise içerik kaynağında olacak.

6 / 108

Kullanıcılar en iyi arkadaşlardan favori hesaplara kadar, takip ettikleri kişilerin hikayelerini kaynağın en başındaki bir çubuk içinde görebilecekler.

7 / 108

Yeni bir şey hikaye geldiğinde, profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka yer alacak. Profil fotoğrafına tıklatıldığında, ilgili kişi veya hesabın hikayesi de açılacak.

8 / 108

Instagram Hikayeler içinde yazı yerleştirme veya çizimler ekleme gibi kullanıcılar tarafından oluşturulmuş ve eklenmiş içeriklere de izin veriyor. Instagram Hikayeler hem iPhone hem de Android uygulamalarında kullanıma sunuldu.

9 / 108

App Store veya Google Play’den indireceğiniz ilgili uygulamalarla siz de Instagram Hikayeler özelliğinin tadına bakmaya başlayabilir, takipçilerinizle yaptığınız paylaşımlara yeni bir boyut getirebilirsiniz.

10 / 108

Mobil fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcı sayısı ile ilgili resmi bir açıklamada bulundu.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Instagram 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

11 / 108

Aynı açıklamada uygulamayı her gün aktif olarak kullanan kullanıcı sayısının ise 300 milyon olduğunun altı çizildi.

12 / 108

ABD merkezli şirketin her 10 kullanıcısının 8’i ise ABD haricinde bir ülkede yaşıyor. Kendi rekorunu kıran Instagram hala fotoğraf paylaşım uygulamaları arasındaki liderliğini koruyor.

13 / 108

Sosyal medyadaki ağırlığı özelikle Facebook tarafından satın alınması ardından hızla artan Instagram, son zamanların kuşkusuz en popüler uygulamalarının arasında.

14 / 108

Facebook, Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı.

15 / 108

Güncelleme ile instagram’a girmeden de görüntülerinizi paylaşabileceksiniz. Instagram, iOS sürümünde yayınlanan son güncelleme ile uygulamaya girmeden paylaşma imkânı getirdi.

16 / 108

Fotoğraflar uygulamasından paylaş sekmesine basıp bu bölümde çıkan instagram logosuna tıklayarak video veya fotoğraflarınızı direk olarak paylaşabileceksiniz.

17 / 108

Görüntünüze filtre eklemek için ise yine uygulamaya girmeniz gerekiyor.

18 / 108

Instagram profilinizin ana sayfasında yer alan karelerin kısa süre içinde Facebook’takine benzer bir sıralama ile karşınıza çıkabilir. Zira Instagram yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

19 / 108

Ana sayfasını yenileme kararı alan popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram artık kullanıcıların takip ettikleri kişilerin gönderilerini kronolojik sıraya göre değil, karışık bir sıra ile göreceklerini duyurdu. 

20 / 108

2014 yılında 1 milyar dolar karşılığında Facebook’un bünyesine katılan Instagram’ın bu özelliği Facebook’un Haber Kaynağı kısmına oldukça benziyor. Kurulduğu günden beri kullanıcıların gönderilerini yüklenme tarihlerine göre sıralayan mobil fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni özelliğin devreye girmesinin ardından bu sıralamayı üyelerin etkileşime girdiği kullanıcıları baz alarak yapacak.

21 / 108

Başka bir deyişle bu özellik sayesinde en çok ziyaret ettiğiniz sayfalardan yapılan paylaşımlar ile ana sayfanızda daha sık karşılaşacaksınız. Uzun süre ziyaret etmediğiniz kullanıcıların paylaşımları ise daha nadir bir biçimde ana sayfanızda yer alacak. 

22 / 108

Geçtiğimiz Mart ayında ABD basınına konuşan Instagram CEO’su Kevin Systrom, şu anki ana sayfadaki sıralama nedeniyle kullanıcıların paylaşılan öğelerin yüzde 70’ini kaçırdığın altını çizmiş, yeni özellik ile bu durumu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtmişti.

23 / 108

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, son aylarda teknoloji gündemine sık sık gelmeye başladı. Önce çoklu kullanıcı hesabı desteğiyle dikkat çeken uygulama, sonrasında logosunu ve arayüzünü değiştirerek gündemde kendine yer bulmuştu. Şimdi ise işlevsel bir özelliğini sizlere hatırlatacağız.

24 / 108

Aslında bu tam anlamıyla bir gizli mesaj kutusu değil. Ancak Instagram’ın kendi iç algoritması, sizinle bağlantısı olmayan kullanıcıların mesaj göndermesini kısıtlıyor. Peki bu nasıl oluyor?

25 / 108

Facebook’ta bir süredir mesajların bir kısmı “Diğer” isimli ayrı bir sayfada tutuluyordu. Sizinle arkadaş olmayan kullanıcılar ve reklam mesajları burada filtreleniyor, bu sayede istenmeyen mesajlar ön plana çıkarılmıyor. Benzer bir durum Instagram için de söz konusu.

26 / 108

Instagram direkt mesaj kutusuna giriş yaptığınızda, eğer size spam olduğu düşünülen bir mesaj geldiyse üst tarafta bir bildirim görüyorsunuz.

27 / 108

Bu bildirimde mesajının nasıl olduğunu haberimizin içerisinde görebilirsiniz. Gelen mesajlar “mesaj isteği” şeklinde mavi bir bildirimle gösteriliyor. Bu bildirim sekmesinin içerisi ayrı bir mesaj kutusu şeklinde çalışıyor.

28 / 108

Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Spam olmayan mesajlar da zaman zaman bu mesaj kutusuna düşebilir.

29 / 108

Dolayısıyla ara ara kontrol etmek faydalı olacaktır. Çoğunlukla reklam mesajlarının geldiğini de belirtelim. Instagram gizli mesaj kutunuzda ilginç şeyler görürseniz, yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

30 / 108

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, firmalar için takipçi analizini getiriyor. 

31 / 108

Birçok işletme sosyal medyayı kullanarak kazanç sağlıyor. Instagram, işletme sahibi kullanıcılar için takipçi analizi özelliğini getirecek. 

32 / 108

Bu özellik sayesinde firmalara takipçilerinin cinsiyeti, yaş aralığı gibi birçok detaylı bilgi verilebilecek. Insights adını alacak olan bu özelliğin kısa zamanda sunulması bekleniyor.

33 / 108

Instagram ve Windows Phone’un arası henüz yeni yeni iyi olmuşken, Instagram önemli bir adım attı ve Windows 10 Mobil işletim sistemi kullanıcılarına sürpriz yaptı.

34 / 108

Geçtiğimiz hafta Instagram, logosunu ve arayüzünü değiştirerek herkesi şaşırtmıştı.

35 / 108

Rengarenk bir logoya ve son derece sade bir arayüze geçiş yapan servis, Android ve iOS işletim sistemlerine eş zamanlı bir güncelleme ile bu yenilikleri sundu.

36 / 108

Windows 10 Mobil kullanıcıları ise kısa bir süre sonra bu güncellemeye kavuştu.

37 / 108

Instagram, son dönemlerde Windows Phone platformuna eskisinden daha fazla önem göstermeye başladı.

38 / 108

Dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal platform, iOS ve Android kullanıcıları arasında son derece popüler. 

39 / 108

Anlaşılan Windows Phone kullanıcıları da artık Instagram’ı yoğun şekilde kullanmaya başlamış.

40 / 108

Eğer Windows 10 Mobil işletim sistemli bir akıllı telefona sahipseniz, Windows Store uygulama marketinden Instagram’ı güncelleyerek yeni arayüzü görüntüleyebilirsiniz.

41 / 108

Popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram’a gelen son güncelleme ile birlikte yayına girdiği ilk günden bu yana kullandığı simgesi tamamen değişti, gökkuşağı renklerinin karışımı bir ikonla kullanıcılarının karşısına çıktı.

42 / 108

Neredeyse her gün 80 milyonu aşkın görüntünün paylaşıldığı dev bir platform olan Instagram, yıllardır kullandığı ana simgesini değiştirdi.

43 / 108

İkonun demode olduğu yönündeki yorumları dikkate alan ve günümüz şartlarına uyarlamayı tercih eden şirket, bugün yayınladığı güncelleme ile Instagram’ın ikonunu renklendirdi.

44 / 108

Ancak değişen sadece Instagram’ın yüzü olmadı. Instagram’ın ana uygulamasıyla beraber çalışan Layout from Instagram, Boomerang from Instagram ve Hyperlapse from Instagram uygulamaları da yeni görünüme kavuştu.

45 / 108

Instagram ve beraberindeki uygulamaların yeni simgeleri böyle oldu.

46 / 108

Bu ikon değişikliğini şu an görebilmek mümkün. Güncelleme an itibariyle telefonlara indirilebiliyor.

47 / 108

Yeni tasarım ise siyah ve beyaz renklerden oluşuyor.

48 / 108

Yeni tasarımda beyaz arka plan kullanımı daha da artmış durumda.

49 / 108

Uygulama içerisindeki ikon tasarımlarında da değişiklikler yapılmış.

50 / 108

Daire içerisinde yer alan kamera ikonunun dikdörtgen içerisine alındığı ve kameraya daha da fazla benzediğini söylemek mümkün. 

51 / 108

Bildirimler bölümü içerisinde bildirim sayısının da gösterildiği kalp baloncuğu şeklinde tasarlanmış.

52 / 108

Instagram kullanıcıları artık videolarını birleştirebilecek.

53 / 108

Mobil fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da kullanıcılar artık birden fazla klibi tek videoda birleştirecek. 

54 / 108

Bu sayede platformda paylaşılan video süre kısıtlaması da uzayacak.

55 / 108

YENİ ÖZELLİK NASIL KULLANILIYOR?

56 / 108

Buradaki artı tuşuna basarak diğer videoları ekleyebilirsiniz.

57 / 108

Bununla birlikte Instagram farklı yenilikler üstünde çalışmaya devam ediyor. 

58 / 108

Videoların süresi 15 saniyeden 60 saniyeye çıkacak.

59 / 108

Kullanıcılar artık 1 dakikalık videoları paylaşabilecek.

60 / 108

DİĞER ÖZELLİKLERİ

61 / 108

Instagram, reklam verenler için devreye soktuğu 60 saniyelik video izleme özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sundu.

62 / 108

Mevcut durumda kullanıcıların en fazla 15 saniyeye kadar izleyebildiği videoların izlenme süresi önemli ölçüde artırılmış oldu.

63 / 108

Şirketten yapılan açıklamaya göre on altı ay içerisinde video izlenme oranı %40 oranında artış gösterdi.

64 / 108

Instagram’da video izlenme süresini 1 dakikaya çıkaran güncelleme Android ve iOS platformları için devreye girdi.

65 / 108

YENİ SÜRÜMLE GELEN YENİLİK

66 / 108

Instagram’a dün gelen 7.19 sürüm güncellemesi kullanıcıları isyan ettirdi.

67 / 108

Zira artık Instagram hesabından kullanıcılar ‘çıkış’ yapamayacak hale geldi.

68 / 108

Instagram’a gelen son güncelleme ile birlikte sessiz sedasız bir buton tamamen ortadan kaldırıldı.

69 / 108

Kullanıcılar artık Instagram hesaplarından ‘Çıkış’ yani ‘Log out’ yapamıyor.

70 / 108

Güncelleme sonrası Ayarlar menüsünün altından ulaşılabilen ‘Çıkış yap’ butonunun kaybolmasının teknik bir hatadan dolayı olup olmadığı bilinmezken; Twitter’da pek çok kullanıcı Instagram’a şikayetlerini dile getirdi.

71 / 108

Instagram’dan konuyla ilgili ise henüz bir açıklama yok.

72 / 108

Hesabınızdan çıkış yapmak için şu an uygulamayı tamamen silmekten başka çareniz yok.

73 / 108

74 / 108

Apple ile Android platformlarındaki Instagram hesaplarının kimler tarafından görüntülendiğini gösteren bazı uygulamaların, kullanıcı adı ve şifrelerini çalmaya yönelik olduğu uyarısı yapıldı

75 / 108

Apple ile Android platformları için yayınlanan ve Instagram hesaplarının kimler tarafından görüntülendiğini gösteren bazı uygulamaların, kullanıcı adı ve şifrelerinin ele geçirilmesine yönelik olduğu uyarısı yapıldı.

76 / 108

Siber güvenlik uzmanı Alper Başaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir kişi tarafından geliştirilen ve Apple ile Android platformları için yayınlanmış bazı uygulamaların, zararlı yazılım içerdiğinin tespit edildiğini söyledi.

77 / 108

iOS için “Who Cares With Me – InstaDetector” ve Android için “Who Viewed Me on Instagram” adıyla yayınlanan uygulamaların, Instagram hesaplarının kimler tarafından görüntülendiğini gösterdiğini ifade eden Başaran, şu bilgileri verdi:

78 / 108

Bu uygulamalar yakından incelediğinde, asıl amacın kurbanın Instagram kullanıcı adı ve parola bilgilerini çalmak olduğunu ortaya çıkmıştır.

79 / 108

Komuta sunucusuna yüklendiği telefondaki Instagram hesabına ait bilgileri gönderen uygulama bunu gelişmiş bir şifreleme yöntemiyle yaptığı için bu işlev hemen dikkat çekmemektedir.

80 / 108

Saldırganlar ele geçirdikleri bu bilgilerle kurbanların hesaplarını reklam, uygunsuz ve istenmeyen içerik yayınlamak için kullanıyorlar.

81 / 108

Zararlı yazılımın bir Türk tarafından yazılmış olmasının ötesinde hem Android hem de çok daha sıkı olan Apple’ın uygulama denetleme süreçlerini atlatabilmesi de dikkati çekicidir.

82 / 108

Uygulama, her iki platforma ait uygulama mağazalarında ilk sıralarda yer almakta ve 100 binden fazla indirme görülmektedir.

83 / 108

‘Instadetector’ veya ‘Instacare’ adlı uygulamalardan birisi telefonunuzda varsa derhal kaldırın ve Instagram parolanızı değiştirin.

84 / 108

Başaran, bu kişinin daha önce de “Instagent” adıyla zararlı yazılım içeren bir uygulama daha yayınladığını anımsatarak, uygulamaların Apple ile Android platformlarından kaldırıldığını ifade etti.

85 / 108

İŞTE DİĞER ÖNEMLİ YENİLİK

86 / 108

Instagram, Facebook’tan ilham aldı; bu önemli yenilik için kolları sıvadı.

87 / 108

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, sosyal dev Facebook’un önemli bir özelliğinden ilham alacak gibi görünüyor.

88 / 108

Zira, uygulama yakın bir gelecekteFacebook’un Haber Akışı formatında yaptığı gibi kullanıcıların en çok önemsediğine inandığı içerikleri göstermek için paylaşılan fotoğraf ve videolarda yeni bir düzenlemeye gidebilir.

89 / 108

Söz konusu yeni düzenlemede başvurulacak en önemli referans kaynağı ise bir kullanıcının diğerleriyle olan yakınlığı olacak.

90 / 108

Örneğin Insatgram’daki yakın bir arkadaşınızın dün geceki bir konserde çektiği fotoğraf, ertesi sabah kahvaltıda neler yediğini gösteren fotoğrafın daha yukarısında görülebilecek.

91 / 108

Halihazırda geliştirme aşamasında olan özelliğin önümüzdeki aylarda kullanımda olacağı belirtiliyor.

92 / 108

Instagram yetkilileri ayrıca bu süreçte alacakları geri dönüşleri de değerlendireceklerini açıkladı.

93 / 108

 Zira ilk aşamada bu özellik yalnızca küçük bir kullanıcı yüzdesi için geçerli olacak.

94 / 108

Instagram’ım mevcut akışına iyice alışan kullanıcıları düşünürsek, bu yenilik bir tür risk olarak da değerlendirilebilir.

95 / 108

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ın benzer bir kararla tweet’leri zaman sırasının dışında başka unsurlara göre yeniden sıralamaya başlaması da birçok kullanıcının tepkisiyle karşılamıştı.

96 / 108

İŞTE INSTAGRAM’LA İLGİLİ ORTAYA ÇIKAN DİĞER ÖZELLİKLER

97 / 108

Popüler paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram’a, mobil haricinde fotoğraf veya video yükleme işlemi gerçekleşmiyor. Ancak bir programla bunu halledebilirsiniz

98 / 108

Günümüzün en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından birisi hiç kuşkusuz Instagram.

99 / 108

iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemini kullanan cihazlar için kullanılabilir olan popüler sosyal medya uygulamasının aynı zamanda birde web sürümü bulunuyor.

100 / 108

Ancak Instagram, resmi web sitesi üzerinden fotoğraf veya video yükleme işlemini gerçekleştiremiyor.

101 / 108

Tek yapmanız gereken ise Gramblr isimli programı bilgisayarınıza kurmak.

102 / 108

Peki, bu program nasıl kullanılır? Bu program ile fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan birkaç adımla Instagram’a yükleyebilirsiniz. 

103 / 108

Uygulamayı kurduktan sonra Gramblr ile Instagram hesabınızı eşleştirmeniz gerekiyor. 

104 / 108

Daha sonrasında ise bilgisayarınızdan Instagram üzerinde paylaşmak istediğiniz fotoğrafı uygulamada gösterilen alana sürükleyip bırakarak fotoğrafı uygulamaya yüklüyorsunuz. 

105 / 108

Fotoğrafı yükledikten sonra ise istediğiniz filtreyi seçebilirsiniz. 

106 / 108

Fotoğrafınıza başlık ekledikten sonra çekilen görüntüyü isterseniz hemen, isterseniz “başka bir zaman” seçeneğini kullanarak ileri bir zamanda paylaşmak mümkün. 

107 / 108

Uygulama Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 ve Mac OSX ile uyumlu. 

108 / 108

Gramblr uygulamasıyla Instagram üzerinde paylamak istediğiniz fotoğrafa dilediğiniz filtreyi seçebilir ya da hareket katabilirsiniz.

Tekno Musti {teknomusti}

Teknomusti.com Her Şey Var Burada

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle mobil porn sikis izle turkce porno